ŽUPSKI VJERONAUK DO PRVE PRIČESTI 9 i KRIZME 22 SVIBNJA 2021.

DODATAK RASPOREDU ŽUPSKOG  VJERONAUKA: Kada djeca ne idu u školu na nastavu nema ni župskog vjeronauka.    Jučer smo objavili raspored župskog vjeronauka, a danas je nacionalni stožer objavio da Zagreb i zagrebačka županija za više razrede  od 5 do 8 prelaze na C model školske nastave, to jest na daljinu. Zbog toga u subotu  17 travnja će u već određenim terminima biti samo vjeronauka za prvopričesnike i susret njihovih roditelja. Za krizmanike vjeronauk prema rasporedu počinje kad počne nastava u školi.

Ovaj raspored pretpostavlja da će djeca pohađati nastavnu u školi. Ako djeca ne budu išla u školu na nastavnu onda će se tome prilagoditi i župski vjeronauk s tim da ako bude izostavljenih susreta koji su na popisu, njih ćemo nadoknaditi u tjedan ili dva prije slavljenja sakramenta. Slavlje sakramenta će biti na otvorenom uz poštivanje epidemioloških mjera

SUBOTA 17. TRAVNJA – KUPINEČKI KRALJEVEC
– u 10 sati – Vjeronauk za krizmanike;
– u 10 i 30 sati – sveta misa za krizmanike i prvopričesnike;
– u 11 sati SUSRET RODITELJA KRIZMANIKA I PRIČESNIKA
– NAKON TOGA vjeronauk za prvopričesnike do 12 sati

POČEVŠI OD SUBOTE 24. SVI SUSRETI U KUPINCU

SUBOTA 17. TRAVNJA U KUPINCU

• U 15 sati – Vjeronauk za krizmanike
  • U 15 i 30 sati – sveta misa za krizmanike i prvopričesnike.
  • U 16 SATI vjeronauk za prvopričesnike do 17 sati.

SUBOTA 1. SVIBNJA U KUPINCU

• U 15 i 30 sati – sveta misa za krizmanike i prvopričesnike.
  • U 16 SATI vjeronauk za prvopričesnike do 17 sati.

SUBOTA 8. SVIBNJA U KUPINCU

• U 15 i 30 sati – sveta misa za krizmanike i prvopričesnike.
  • U 16 SATI PRVA ISPOVIJED ZA DJECU i mogućnost ispovijedi za roditelje za prvopričesnike.
  • NAKON TOGA GENERALNA PROBA PRVE PRIČESTI. NEDJELJA 9 U 11 SATI PRVA PRIČEST.

SUBOTA 15. SVIBNJA U KUPINCU

• U 15 i 30 sati – sveta misa za krizmanike

PETAK 21 SVIBNJA U KUPINCU

• U 19 i 30 SATI ISPOVIJED KRIZMANIKA.
  • Nakon toga NAKON TOGA GENERALNA PROBA KRIZME.
    SUBOTA 22. SVIBNJA U KUPINCU – U 11 SATI – KRIZMA

VAŽNE NAPOMENE i odgovor na neka pitanja: A što ako…?

Što ako vrijeme ne bude prikladno?

U tom slučaju samo za prvu pričest samo djeca i roditelji će biti u dvorani gdje će biti misa a svi drugi vani. – U tom slučaju samo za krizmu samo krizmanici i kumovi će biti u dvorani gdje će biti misa a svi drugi vani.

Što ako netko od djece bude bolestan ili u izolaciji?

U tom slučaju možemo organizirati drugi termin za prvu pričest samo za tu djecu u našoj župi, a krizmanici će uz potvrdu župnika moći ići na krizmu u nekoj drugoj župi nakon što ozdrave ili im prođe izolacija.

Što ako netko od djece ne može doći na ispovijed dan prije slavljenja sakramenta?

Neka se javi župniku pa će se dogovoriti termin za ispovijed?
A što ako neka obitelj ne može organizirati prijevoz djeteta do Kupinca za zajedničke susrete? Neka se javi župniku pa će on zamoliti nekoga tko dovozi svoje dijete za tu uslugu.